Śmierć na urwisku

by admin ~ 12/10/2009 poniedziałek, 12 października, 2009. Klasa: Clay.

Rzeźba przedstawia kobietę (kawałek gliny z piersiami) oraz mężczyznę (kawałek gliny bez piersi, za to z ręko-pistoletem). Kobieta, stojąc na krawędzi przepaści, straciła równowagę. Nikt nie kazał jej tam iść, sama chciała. Nie podobał się jej płaski ląd, bo był nudny i monotonny, nie gwarantował jej dostatecznych emocji. Niestety, urwisko, mimo, iż pociągające, okazało się niebezpieczne. Kobieta prosi o pomoc, wyciągając rękę. Pomocy jednak nie dostaje.

_MG_1570_MG_1568

12 komentarzy na Śmierć na urwisku

 1. kobieta

  Krótko mówiąc, ten mężczyzna ją zabił. Nie tylko nie podał jej pomocnej dłoni, ale jeszcze strzelił prosto w serce.

 2. mężczyzna

  kobieta naśmiewała się z małego peniska. widać to dokładnie na załączonych obrazkach. zasłużyła sobie.

 3. kobieta

  szkoda, że facet nie zrobił nic, żeby kobieta do tej krawędzi przepaści nie doszła. I dlaczego autor użył sformułowania „kolejny raz pomocy nie dostanie”? Czy kobieta już wcześniej stawała nad przepaścią?

 4. Psychopatolożka

  Co by na to Freud powiedział? Niezła analiza. Autoanaliza? 😉 Bo to zła kobieta była?
  A i fajowe zdjęcia, sama światło trzymałam. Kiedy będą jakieś optymistyczne prace drogi autorze. Pozdrawiam.

 5. kobieta

  Co by na to Freud powiedział, nie wiem. Czy autoanaliza – nie; chyba ze autor dokonał jakiejś autoanalizy. Czy to zła kobieta była – nie nam oceniać. Ale moim zdaniem, każdy zasługuje aby wyciągnąć do niego pomocną dłoń, nawet kolejny raz.
  A zdjęcia, faktycznie rewelacja – światło tak dobrze trzymałaś Psychopatolożko, że wypowiadający się powyżej mężczyzna dostrzegł małego peniska.

 6. gość

  Freud by pewnie szukał roli matki, czy ręko-pistolet to matka?

 7. dion

  heheheh nie strzelac szkoda amunicji, lepiej ja delikatnie popchnac 😉 Oczywiscie ze”kolejny raz pomocy nie dostanie” bo napewno juz wczesniej chciala cos ciekawego i ladnego co okazalo sie niebiezpiecznie i mezczyzna musial ja wygciagac z klopotow 🙂 Ale tym razem mezczyzna zejdzie z urwiska i znajdzie sobie inna, lepsza, bardziej ulozona 😉

 8. kobieta

  Uważam, ze gdyby kobieta już wcześniej szukała czegoś ciekawszego, to autor napisał by np, że znowu podeszła do krawędzi urwiska, albo jakoś tak.

 9. Psychopatolożka

  He he zgadzam się Dionie. A autor okazał się autorką-patrz 'kobieta’, skoro dobrze wie, że to nie autoanaliza 😉 Dobrze, że ja wiem swoje i jeszcze trochę 😉 Swoją drogą mała, niezbyt urodziwa rzecz (mowa o tym czymś zwanym śmiercią na urwisku), a cieszy, brawo Terror.Pozdrawiam wszystkich 🙂

 10. przedstawiać się nie muszę

  Ciekawa dyskusja. Bez urazy Psychopatolożko, ale wiesz mniej niż się Tobie wydaje.

 11. admin

  Powiem krótko: odnośnie interpretacji, pomylili się wszyscy 🙂

 12. gość

  Powiem krótko: odnośnie interpretacji, pomylili się wszyscy, nawet admin.